کانال تلگرام
سامسونگ ایران

اینستاگرام
سامسونگ ایران
سبد خرید
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024
 
صفحه اصلی     درباره ما     تماس با ما     سام سرویس     قوانین و مقررات    
ورود به سایت عضویت
اخبار     جشنواره ها
 

روش محاسبه متراژ کابینت آشپزخانه

دستورالعمل اتحادیه کابینت سازان درباره نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه :

توضیحات کلی

کابینت زمینی و دیواری با متراژ طول محاسبه می شوند که ۶۰ درصد هر متر طول به کابینت های زمینی و ۴۰ درصد به کابینت دیواری تعلق می گیرد. یعنی در مجموع یک متر کابینت دیواری (۴۰%) و یک متر کابینت زمینی (۶۰%) را یک متر کابینت می نامیم.

قانون ۴۰ و ۶۰ درصد اولین قانون قیمت کابینت آشپزخانه است که استاندارد اولیه محاسبه است. حال می خواهیم نحوه ریز محاسبه را به شما آموزش دهیم تا آگاهانه بتوانید بهترین قیمت را برای خود برآورد کنید و بدانید سازنده چگونه برای شما محاسبه می کند.

ابعاد استاندارد برای کابینت زمینی

ابعاد استاندارد برای کابینت زمینیعمق ۵۵ و ارتفاع ۷۲ سانتی متر است (که با پایه و صفحه به ارتفاع ۹۰ سانتی متر می رسد)

اگر ابعاد یونیت های زمینی شما از این استاندارد بیشتر نباشد شامل ضریب یک می شود و شما می توانید با متراژ طول قیمت کابینت خود را محاسبه کنید که این مقدار به جز هزینه درب نما و دیگر جزئیات است.

در کابینت های ایستاده یا سوپر مارکت ها که عمق آن ها از ۵۵ سانتی متر بیشتر است و ارتفاع آن ها معمولا ۲۴۰ سانتی متر می باشد با توجه به عمق ۵۵ سانتی متر به عنوان کابینت زمینی محاسبه می شود و ضریب آن از جدول کابینت زمینی تبعیت می کند و یا کمد بالای یخچال اگرعمق آن ۵۵ باشد شامل زمینی می شود.

ابعاد استاندارد برای کابینت دیواری

ابعاد استاندارد برای کابینت دیواری عمق ۳۰ و ارتفاع ۷۵ سانتی متر است.

اگر ابعاد یونیت های دیواری شما از این استاندارد بیشتر نباشد شامل ضریب یک می شود و شما می توانید با متراژ طول قیمت کابینت خود را محاسبه کنید که این مقدار به جز هزینه درب نما و دیگر جزئیات است. در دیگر کابینت های دکوری کوچک با عمق های کمتر از ۵۵ سانتی متر جزو این گروه محاسبه می شود.

نکته مهم:

اگر ابعاد کابینت زمینی و یا دیواری از ابعاد فوق کمتر باشد با ضریب یک محاسبه می شود. یعنی مثلاً اگر عمق کابینت دیواری شما ۲۵ سانتی متر و ارتفاع آن ۴۰ سانتی متر باشد در محاسبه آن از ضریب یک استفاده می شود، و علت آن هم پرتی ورق در این ابعاد است.

 حال چگونه متر طول را در حالت استاندارد محاسبه کنیم:

در محاسبه متراژ کابینت زمینی از ابتدا تا انتهای کار را متر می کنیم.

اگر کابینت به صورت ال شکل باشد یعنی کنج دیوار که کابینت بر روی دیوار بعدی ادامه پیدا می کند متر از دو طرف گرفته می شود (یعنی کنج کابینت از دو طرف محاسبه می شود)

چنانچه در متراژ زمینی ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و گاز مبله باشد از متراژ طول کابینت زمینی کسرمی شود که ابعاد استاندارد برای آن ها ۶۰ سانتی متر می باشد.

در محاسبه کابینت دیواری همانند کابینت زمینی با متراژ طول محاسبه می شود. بدین شکل که متر از ابتدای کار تا انتها گرفته می شود. حال آنکه اگر در فضای دیواری نیز کابینتی به شکل ال(کنجی) داشته باشیم این فضا نیز از دو طرف در متراژ محاسبه می شود، حال اگه در فضای کابینت دیواری جای هود وجود داشته باشد و کابینت و یا قابی برای آن نصب نشود از متراژ طول کار کسر می شود.

اگر کابینت شما دارای ابعاد استاندارد است می توانید متراژ کل دیواری و زمینی خود را با درصد های بالا محاسبه کنید.

نحوه محاسبه کابینت های آشپزخانه خارج از استاندارد:

کابینت های ایستاده که معمولا بعنوان سوپر مارکت، کمد، جای فر و مایکروفر استفاده می شوند به دلیل اینکه ابعاد آن ها تغییر می کند طبق جدول زیر شامل ضریب ۳ می شوند یعنی اگر طول آن ۶۰ سانتی متر باشد و ارتفاع کابینت ۲۴۰ سانتی متر باشد با ضریب ۳ محاسبه می شود.

سانتی متر     ۱۸۰=۳×۶۰

نکته: اگر عمق یونیت ها زیر ۵۵ سانتی متر باشد به عنوان کابینت دیواری محاسبه می شود و طبق جدول دیواری محاسبه می شود و اگر عمق آن بیشتر از ۵۵ سانتی متر باشد طبق جدول زمینی محاسبه می شود.

روش محاسبه آسان است در جدول طول کار مهم نیست شما بایست عمق و ارتفاع یونیت خود را داشته باشید و طبق جدول ضریب محاسبه را بدست آورید.

درب نما کابینت آشپزخانه چیست؟ چگونه محاسبه می شود؟

قبل از اینکه توضیح دهیم درب نما چیست باید بدانید منظور از یک متر کابینت چیست و شامل چه چیزهایی می شود. اگر یک متر کابینت دیواری یا زمینی داشته باشیم شامل دو عدد دیواره و یک کف و تاق می شود به همراه یک درب.

دیواره و ها، کف و تاق قانوناً از جنس ام دی اف و یا لترون (طبق توافق با مشتری) سفید رنگ معمولی می باشد و درب کابینت ازجنس و رنگی است که شما برای کار خود انتخاب می کنید به همراه لولا و دستگیره (که برای کابینت های زمینی شامل صفحه روی کابینت، پایه ها، ریل کشو ها) می شود .

 درب نما کابینت آشپزخانه

در گذشته که بدنه کابینت ها فلزی بود بدنه های کابینت آشپزخانه را یکدست رنگ می کردند و هزینه ای را متحمل نمی ساخت ولی در ساخت کابینت های آشپزخانه جدید امروزی ام دی اف، بدنه هایی که در دید قرار می گیرند را نمی توان رنگ کرد و یا سفید گذاشت.

پس می بایست برای زیبایی کار آن را همرنگ با ام دی اف رنگی که مشتری انتخاب می نماید پوشاند یعنی یک بار دیواره قرار می گیرد و بعد از آن دیواره دیگری که به آن درب نما می گویند روی کار اضافه می شود.

این بحث اصلی درب نماست و هزینه آن بر حسب متر مربع محاسبه می شود.

از دیگر جاهایی که درب نما استفاده می شود می توان به کاور دور هود فضاهایی که دکوری ساخته می شود، نماهای پشت اوپن ها یا جزیره ها که رو به پذیرایی قرار می گیرند و کاور های دور یخچال که در آن ها ام دی اف های رنگی (صرفاً جهت زیبایی می باشنداستفاده می شوند) نام برد.

تعهدات مجری(کابینت ساز ) طبق قانون اتحادیه گابینت سازان:

مجری موظف است به ازای هر واحد آشپزخانه سه عدد کشو بدون دریافت اضافه بها نصب نماید.

مجری موظف است تمامی کابینت ها را با دستگیره تا سقف یک درصد مبلغ هر متر کابینت تحویل نماید.

مجری موظف است تمامی کابینت ها را با لولاهای معمولی تحویل مشتری نماید.

مجری موظف است برای روی کابینت های آشپزخانه زمینی از صفحه استاندارد ۳ سانت شرکتی (غیر دست ساز) استفاده نماید.

 

تاریخ ارسال مطلب : سه شنبه 6 تير 1396               تعداد مشاهده این مطلب : 13972 مرتبه
  آرشیو اخبار
برای کسب امتياز کليک کنيد
   
     
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت : ایران طراح