کانال تلگرام
سامسونگ ایران

اینستاگرام
سامسونگ ایران
سبد خرید
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 18 June 2024
 
صفحه اصلی     درباره ما     تماس با ما     سام سرویس     قوانین و مقررات    
ورود به سایت عضویت
اخبار     جشنواره ها
 

علت خیس ماندن لباس در ماشین لباسشویی...

تمیز شستن لباس‌ها و خشک کردن آن یکی از وظایف ماشین لباسشویی می‌باشد. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که گاها اختلالی در دستگاه شما پیش آمده و دلیلش را هم نمی دانید، به عنوان مثال: بعد از شستن لباس هایتان، با چروک آنها مواجه می‌شوید، که دلیلش عدم استفاده از کلید ضد چروک و یا نرم کننده در هنگام شستشو می باشد. یا اینکه لباس هایتان را برای شستشو داخل دیگچه ریخته اید، منتها ماشین لباسشویی روشن نمی شود، که در اینصورت باید پریز برق را بررسی کنید تا از صحیح کار کردنش اطمینان حاصل نمایید. منتها اختلالی که موضوع اصلی ما می‌باشد، خیس ماندن لباس در ماشین لباسشویی است که می‌خواهیم دلایل و نکاتی که باید در هنگام برخورد با این مشکل بررسی کنید را به شما ارائه دهیم.
 
پمپ تخلیه را چک کنید:
 
پمپ ماشین لباسشویی یکی از مهمترین و اصلی ترین قطعه در این دستگاه هوشمند می باشد که خرابی آن می تواند فاجعه باشد. اگر پمپ ماشین لباسشویی خراب باشد، کل سیستم دچار اختلال خواهد شد. در اینصورت اگر پمپ خراب است و ماشین شما، به هر دلیلی آب را تخلیه نمیکند، می توانید از قسمت پایین دستگاه که درپوش پمپ تخلیه نام دارد، با باز کردن اهرم پیچ مانند، آب را تخلیه کنید و سپس درپوش را ببندید. از دلایلی که می تواند باعث خرابی و تخلیه نکردن آب ماشین لباسشویی شود، پرز لباس و یا یک شی کوچک است که راه پمپ را مسدود کرده است. یکی از دلایل دیگر این اختلال، می‌تواند جدا شدن شلنگ تخلیه از پشت ماشین لباسشویی باشد. شما می‌توانید به راحتی بررسی کنید که آیا شلنگ تخلیه آب لباسشویی به دستگاه متصل است یا خیر. یادتان باشد حتی تا خوردن و یا شکستن شلنگ نیز می تواند یکی از عوامل مهم تخلیه نکردن آب لباسشویی باشد.
 
ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند!
 
یکی از دلایل خیس ماندن لباس‌ها در ماشین لباسشویی، عدم آبگیری لباسشویی است. از راههایی که می‌توانید مشکل را حل نمایید اینست که فشار آب را بررسی کنید، چرا که اگر فشار آب کم باشد، دستگاه نمی‌تواند آبگیری کند. یا اینکه از بسته شدن درب لباسشویی اطمینان حاصل کنید. همچنین از اتصال ورودی آب گرم به دستگاه مطمئن باشید، اگر فقط ورودی آب سرد متصل باشد، لباسشویی آبگیری نمی‌کند.
 
ماشین لباسشویی عملیات خشک کردن را انجام نمی دهد!
 
هنگامیکه لباس‌ها در ماشین لباسشویی خیس هستند. نشان دهنده‌ی عدم کارکرد درست خشک کن می باشد. لازم است بدانید در لباسشویی‌هایی که خشک کن را روی ۱۰۰% قرار می دهند، نم دار بودن لباس ها عادی و طبیعی است. از این رو باید متناسب با نوع لباس ها دور خشک کن را در دمای مناسبی قرار دهید. البته یکی از روش های درست اینست که هنگامیکه لباس ها را درون دیگچه قرار دادید قبل از زدن کلید استارت، دور خشک کن را روی ۸۰۰ تنظیم کنید. در این حالت لباس‌هایتان به خوبی خشک می شوند. همچنین به حجم لباس ها هم توجه کنید چرا که اگر حجم لباس‌ها از حجم خشک کن  بیشتر باشد، لباس‌ها به صورت کامل خشک نخواهند شد.
 
مرکز تماس سامسونگ ایران جهت مشاوره خرید : 33123179
 
تاریخ ارسال مطلب : پنجشنبه 26 بهمن 1396               تعداد مشاهده این مطلب : 1329 مرتبه
  آرشیو اخبار
برای کسب امتياز کليک کنيد
   
     
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت : ایران طراح