کانال تلگرام
سامسونگ ایران

اینستاگرام
سامسونگ ایران
سبد خرید
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ | Friday 19 July 2024
 
صفحه اصلی     درباره ما     تماس با ما     سام سرویس     قوانین و مقررات    
ورود به سایت عضویت
اخبار     جشنواره ها
 

راهنمای خرید کولر گازی سامسونگ

 راهنمای خرید کولر گازی سامسونگ

  •  قدرت موتور

یکی از پرسش‌های اساسی در هنگام خرید کولر گازی، انتخاب قدرت موتور مناسب است. اینکه برای هر فضایی چه نوع کولری با چه قدرتی مناسب است نیاز به کارشناسی دارد، اما روش ساده‌ای نیز وجود دارد که تا حدود زیادی می‌تواند در هنگام خرید به کمک‌تان بیاید.

▪️ فرمول محاسبه قدرت موتور مورد نیاز برای خنک کردن فضای داخلی

۱ / اگر سقف فضای شما چسبیده به پشت بام است یا درِ آن زیاد باز و بسته می‌شود از این فرمول برای محاسبه‌ی کولر مناسب استفاده کنید:
قدرت موتور × ۲ = متراژ تخت پوشش

به‌عنوان مثال یک کولر ۲۴۰۰۰ در این حالت برای ۴۸ مترمربع مناسب است.

۲ / اگر فضای شما در طبقات میانی و پایینی ساختمان است و اتلاف انرژی آن کمتر است، از این فرمول برای محاسبه‌ی کولر مناسب استفاده کنید:
قدرت موتور × ۲.۵ = متراژ تحت پوشش

در این حالت یک کولر ۲۴۰۰۰ مناسب یک فضای ۶۰ تا ۶۵ مترمربعی است.

  • شکل دستگاه

کولر گازی برای عملکرد خود نیاز دارد تا هوای محیط را به داخل مکیده و سپس با خنک کردن آن، هوا را مجددا به محیط برگرداند. سامسونگ با ابداع کولرهای گازی سه وجهی موجب شده است تا دستگاه در حین عملکرد، هوای بیشتری را با سرعت بالاتر به درون خود بکشد. در واقع سطح ورودی هوا در این شکل از کولرهای گازی بزرگتر شده است.

شکل مثلثی کولرهای سه وجهی سامسونگ همچنین موجب شده است تا فضای داخلی بیشتری برای فن پدید بیاید و در نتیجه فن قدرتمندتری درون دستگاه جاسازی شود. این عامل موجب می‌شود تا هوای خارج شده از دستگاه تا ۱۴ متر پرتاب شود.

همچنین کولرهای گازی سه وجهی فضای بیشتری برای خروج هوا دارند که باعث می‌شود جریان خروجی هوا به شکل عمودی‌تری از دستگاه خارج شده و دمای محیط در مدت زمان کوتاه‌تری خنک شود و گردش هوا به شکل بهتری جریان یابد.

  • نوع کمپرسور

در مدل‌های جدید محصولات سامسونگ از کمپرسورهای Inverter استفاده می‌شود. اینورتر در لغت به معنای معکوس‌کننده است. کمپرسورهای اینورتر دارای سیستم دور متغیر هستند و با توجه به دمای مورد نیاز، دورِ کاری آن کم و یا زیاد می‌شود. همین عامل سبب شده مصرف برق کولر گازی اینورتر بسیار کاهش یابد و این یعنی نیازی به خاموش و روشن شدن کمپرسور برای حفظ دما نیست.

در کمپرسور اینورتر با توجه به دما و رطوبت تعیین شده، دور کمپرسور بالا و پایین می‌شود و کمپرسور با رسیدن به دما و رطوبت مطلوب دَوَرانش کم شده و حداقل مصرف برق را دارد. این کار در کولر گازی اینورتر باعث می‌شود استارت خوردن کمپرسور مدام اتفاق نیفتد و تلفات نیروی برق از بین برود. همین عامل موجب می‌شود که تا ۶۰ درصد در مصرف انرژی و هزینه برق صرفه‌جویی شود.

  • انواع فیلترها

در مشخصات کولرهای گازی سامسونگ، نام فیلترهای مختلفی به چشم می‌خورد. هر یک از این فیلترها عملکرد و تاثیر مختلفی دارند که به‌طور خلاصه، مزایای هر یک به این شرح است:

▪️ فیلتر Silver Nano: فیلتر سیلور نانو در 2 ساعت ویرو‌س‌های موجود در محیط را نابود می‌کند.
▪️ فیلتر DNA: ذرات مضر میکروسکوپی را جذب و آنها را از بین می‌برد.
▪️ فیلتر بوگیر: این فیلتر کربن فعال دارد که بوی سیگار و بوی بدن حیوانات را از بین می‌برد.
▪️ فیلتر اوپراتور: هوای سالمِ بدون ضرر برای محیط زیست تولید می‌کند.
▪️ فیلتر MPI: ویروس‌های آنفولانزا، سارس، آنفولانزای مرغی، باکتری‌ها و مواد آلرژی‌زا را می‌کشد.

📞مرکز تماس سامسونگ ایران : 33123179

تاریخ ارسال مطلب : پنجشنبه 12 ارديبهشت 1398               تعداد مشاهده این مطلب : 1055 مرتبه
  آرشیو اخبار
برای کسب امتياز کليک کنيد
   
     
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت : ایران طراح