کانال تلگرام
سامسونگ ایران

اینستاگرام
سامسونگ ایران
سبد خرید
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ | Friday 19 July 2024
 
صفحه اصلی     درباره ما     تماس با ما     سام سرویس     قوانین و مقررات    
ورود به سایت عضویت
اخبار     جشنواره ها
 

عینک هوشمند سامسونگ

عینک هوشمند سامسونگ

رونمایی از گوگل گلس در سال گذشته سر و صدای زیادی را به پا کرد؛ این مسئله کمپانی گوگل را بر آن داشت تا به شدت میزان و بازار فروش این گجت پوشیدنی را زیر نظر بگیرد. اگرچه این دستگاه با استقبال کاربران مواجه نشد و در نهایت گوگل تصمیم گرفت روند فروش این دستگاه ها را متوقف کند و این حقیقت تلخ را بپذیرد که باید در استراتژی به کار گرفته شده در پروسه ساخت این دستگاه تجدید نظر کند. گویا گوگل در حال حاضر در حال کار بر روی عینک دیگری است که هنوز زمان رونمایی از آن مشخص نیست.

از طرفی دیگر، چندین بار گزارش شده که سامسونگ نیز در حال بررسی ایده تولید عینک های هوشمند است و برای تحقق این ایده چندین پتنت مختلف را طراحی کرده تا از قافله توسعه گجت های پوشیدنی عقب نماند.

اخیرا چندین طرح مفهومی مختلف توسط سامسونگ ثبت شده که پروژه گوگل گلس را زیر سوال برده است.

                                                                            

یکی از ویژگی برجسته که سامسونگ در طرح مفهومی خود به کار برده، کاربران را قادر می سازد تا با تصاویر سه بعدی که عینک هوشمند نشان می دهد، در تعامل باشند؛ به طور مثال، کاربران می توانند در هوا تصویری از صفحه کلید ببینند و به ارسال پیام و برقراری تماس بپردازند و یا اینکه به کمک انگشت خود، فرمان عکس گرفتن را صادر کنند.

درخواست ثبت اختراع دیگری از طرف سامسونگ نشان می دهد که عینک های هوشمند از دو دوربین که تصاویر سه بعدی را در هوا نشان می دهد، بهره برده است. در نتیجه با ایجاد یک رابط کاربری مجازی، کاربران را قادر می سازد تا با اپلیکیشن ها و سرویس های اسمارت فون هایشان در تعامل باشد.

                                               

مهندسان سامسونگ همچنین روشی را ابداع کردند که به وسیله آن می توان اشیای واقعیت افزوده را به کمک اجسام فیزیکی تجسم کرد و از آن به منظور تعامل با اپ ها و سرویس ها بهره برد. به عنوان مثال، اگر کاربری بخواهد تماس صوتی برقرار کند و یا پیامکی ارسال کند، می تواند صفحه کلید را در فاصله ی 10 سانتی متری بر روی دستانش ببیند و از انگشتان دست دیگرش برای شماره گیری آن استفاده کند. در واقع سامسونگ پتنتی را برای تبدیل کف دست به صفحه کلیدی که با انگشتان می ‌توان از آن استفاده کرد، ثبت کرده که صفحه کلید واقعیت افزوده را به امکانات ابزارهای پوشیدنی اضافه می ‌کند. این فناوری فعلا در پتنت ها دیده می شود و سامسونگ قرار است برای اولین بار در عینک های هوشمندش از آن استفاده کند.

اگر این پتنت ها به مرحله عمل وارد شود، به طور حتم اسمارت گلس سامسونگ بسیار جذاب تر از عینک هوشمند گوگل خواهد بود.

سامسونگ سنتر شما را در جریان آخرین اخبار روز دنیای سامسونگ قرار می دهد....

 

تاریخ ارسال مطلب : يكشنبه 3 بهمن 1395               تعداد مشاهده این مطلب : 6208 مرتبه
  آرشیو اخبار
برای کسب امتياز کليک کنيد
   
     
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت : ایران طراح