کانال تلگرام
سامسونگ ایران

اینستاگرام
سامسونگ ایران
سبد خرید
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024
 
صفحه اصلی     درباره ما     تماس با ما     سام سرویس     قوانین و مقررات    
ورود به سایت عضویت
اخبار     جشنواره ها
 

افتتاح خط تولید یخچال و ساید بای ساید سامسونگ

سامسونگ به عهدش وفا کرد

سامسونگ به عهدش وفا کرد

تولید به روزترین محصولات خانگی سامسونگ در ایران به دست مهندسین و نیروی کار ایرانی

 

گزارشی از آیین گشایش خطوط توسعه تولید یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ در کارخانه تکوین الکترونیک

در ششمین روز از هفته دولت، 95/6/7، کارخانه شرکت تکوین الکترونیک، تولید کننده محصولات خانگی سامسونگ در ایران میزبان وزیر، معاونین و مدیران کل وزارت صنعت، معدن تجارت، استاندار تهران، نمایندگان مجلس، سفیر کره جنوبی، جمعی از مقامات کشوری و مدیران ارشد سامسونگ الکترونیک بود. در این مراسم که از ساعت 9 صبح با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

حمیدرضا هاشم نیا، رئیس هیئت مدیره شرکتهای تکوین الکترونیک، سام الکترونیک و سام سرویس تولید کننده و نماینده انحصاری خدمات پس از فروش محصولات صوتی، تصویری، خانگی وIT سامسونگ در ایران، طی سخنانی ضمن خوش آمدگویی به حاضرین خاطرنشان کرد که افتتاح پروژه امام رضا (ع)، خطوط توسعه تولید یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ در ایران، با همکاری سامسونگ الکترونیک کره جنوبی، گام بلند و مهمی در بومی سازی دانش تولید لوازم خانگی در کشور است. وی با یادآوری این نکته که قریب به بیست سال پیش، مهندس نعمت زاده که در آن زمان نیز مقام عالی وزارت را برعهده داشت با اعتماد به توان کارآفرینان جوان، با تاسیس کارخانه سام الکترونیک موافقت نمود ابراز داشت که "آن اعتماد به کارآفرینان، چراغ راهی شد تا همان کارآفرینان، پروژه های تولیدی دیگر را اجرایی سازند" وی با اشاره به عملی شدن قولی که به وزیر صنایع داده بود گفت "آن اعتماد باعث شد از حدود یکسال پیش به شما قول چنین کارخانه عظیمی را بدهیم". هاشم نیا به وزیرصنایع اطمینان داد که شرکتهای تکوین الکترونیک و سام الکترونیک توان این را دارند که با تداوم این اعتماد و در سایه انتقال فنآوری، صدها و هزاران شغل جدید ایجاد کنند.

سخنران بعدی آقای C. R. Lee مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای سامسونگ الکترونیک بود که در سخنانی به ایراد گزارشاتی در رابطه با توان فنی سامسونگ و تلاشهایی که طی سالیان همکاری برای انتقال فناوری به مجموعه های تولیدی تکوین الکترونیک و سام الکترونیک شده است، نمود. وی در رابطه با تلاش سامسونگ الکترونیک برای تولید محصولات مطابق خواست مصرف کنندگان گفت، "ما الهام بخش فردایی بهتر با تکیه بر تکنولوژی خلاق توسط درک عمیقی از نیازها و خواسته های مشتریانمان می باشیم" وی با اشاره به جمعیت جوان و دانش آموخته ایران ابراز امیدواری نمود که با راه اندازی این کارخانه، کارآفرینی، ایجاد شغل و تقویت مهارت های تخصصی مهندسان ایرانی میسر شود. مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای سامسونگ الکترونیک همچنین گفت "شرکای تجاری سامسونگ، سام الکترونیک و تکوین الکترونیک به دلیل توانایی های بی نظیر و توان رقابتی که دارند این فرصت را خواهند داشت از فرصت تبدیل به هاب منطقه ای خاورمیانه استفاده نمایند"

در ادامه این مراسم، آقای مهندس مس فروش، ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در سخنانی با اشاره به تاسیس این کارخانه در زمانی کوتاه ابراز داشت "حتی برای من هم که سالها سابقه صنعت داشتم، وقتی این گروه چنین تعهدی دادند که طی مدتی کوتاه چنین کارخانه ای را راه اندازی کنند، تعجب کردم" وی همچنین گفت "این کارخانه که یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی است در مبحث مدیریت واردات سازگار با سیاست های وزارتخانه است. در پایان سخنانش، مهندس مس فروش، با توجه به تلاش مجموعه وی ابراز امیدواری کرد که تعمیق ساخت داخل، با سرعت همین ساخت کارخانه توسط گروه تولیدی سام پیگیری و انجام گردد.

آخرین سخنران، وزیر صنعت، معدن و تجارت، آقای مهندس نعمت زاده بود. وی طی سخنانی ضمن تشکر از پایبندی مجموعه تولیدی سام، اعم از مدیران و کارکنان به عهدی که کرده بودند ابراز داشت باور کنید هیچ کشوری پیشرفت نمیکند مگر با از خودگذشتگی مردمانش. وزیر صنعت، معدن و تجارت در سخنانی در رابطه با سوابق تجارت ایران و صادرات گسترده ای که کشورمان در احاطه بر بازارهای منطقه در ازمنه گذشته داشته، ابراز امیدواری کرد که با اهتمام مردم و دولت، دوباره دوران اوج صادرات به کشور بازگردد. او گفت: راه این پیشرفت از صنعتی شدن تمام فرآیندها میگذرد، صنعت اگر فعال شود، نه تنها یک بیکار نخواهیم داشت بلکه ناگزیر از وارد کردن متخصص خواهیم بود. همچنین وی در بیاناتی در رابطه با صنعت لوازم خانگی ابراز داشت: "این واحد یکی از آن نتایجی است که ما از برنامه ریزی ها به آن رسیده ایم" تکلیف شرکتها به این که باید برندها در ایران ساخته شود، این که باید در کشور تولید شود. وی در پایان بر برنامه های صادراتی واحدهای تولیدی تاکید نمود.

 

تاریخ ارسال مطلب : شنبه 3 تير 1396               تعداد مشاهده این مطلب : 3191 مرتبه
  آرشیو اخبار
برای کسب امتياز کليک کنيد
   
     
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت : ایران طراح